MERKEZİ YAĞLAMA SİSTEMLERİ, OTOMATİK YAĞLAMA SİSTEMLERİ, ÇİFT HATLI YAĞLAMA SİSTEMLERİ, TEK HATLI YAĞLAMA SİSTEMLERİ, VOLUMETRİK YAĞLAMA, VOLUMETRİK ENJEKTÖRLER, PROGRESİF YAĞLAMA SİSTEMLERİ,PROGRESİF YAĞLAMA, GRES DAĞITICILARI, GRES DAĞITICI BLOKLARI, DİVİDÖR BLOKLARI, YAĞLAMA POMPALARI, MERKEZİ GRESLEME POMPALARI, OTOMATİK GRESLEME POMPALARI, TEZGAH YAĞLAMA POMPALARI, YAĞLAMA ENJEKTÖRLERİ, BIJUR DELIMON FARVAL MERKEZİ YAĞLAMA SİSTEMLERİ, TEK HAT DİRENÇ TİPİ YAĞLAMA SİSTEMLERİ, VOLUMETRİK YAĞLAMA SİSTEMLERİ, ZİNCİR YAĞLAMA SİSTEMLERİ, OTOMATİK GRESÖRLÜKLER, ÇOK ÇIKIŞLI GRES POMPALARI

 

 

Bijur/Delimon B103 Havalı Jet Tipi Atomize Püskürtme Üniteleri, Fluidflex Pressurized Dispensing System Stub Jet Nozzle,  Fine Oil Spraying Jet Nozzle, Wetting Spray Jet Nozzle, Humidifying Jet Nozzle

 

Ünite basınçlı hava ile kendi kendine sıvı emişi yapacak şekilde tasarlanmıştır. Sıvının basınçlı verilmesine gerek yoktur. Ünite ucundan hava ile sıvı karışımı mikronize halde püskürerek çıkar. Ünitenin kontrolü için havanın açılıp kapatılması yeterlidir. Ünite arkasındaki valf çevrilerek sıvı çıkış miktarı ayarlanabilir.

Hava ve sıvı giriş bağlantıları 4x6mm pnömatik hortuma göredir. Etkili spreyleme uzaklığı maksimum 50cm dir. Püskürtme açısı: 10 - 15cm mesafede, 10 - 15cm çapında dolu daire oluşturur. 50cm’ de oluşturduğu daire çapı 15 - 20cm’dir.

Basılabilecek Sıvılar : Su, sıcak su, kesme sıvısı emülsiyonları, kalıp ve sıvama  yağları, gıda yağları, esans ve aroma sıvıları, vb. olarak örneklendirilebilir.

Max. Sıvı Viskozitesi : 1…15cSt viskoziteye kadar sıvıların tamamı püskürtülebilir. Daha yüksek viskoziteli sıvılarda çıkış «sisleme» şeklinde oluşmaktadır.

Boyutlar ve Bağlantılar

Örnek Uygulama 1


Kremalı bisküvi üretiminde, bisküvi yüzeyinin az miktarda nemlendirilmesi için uygulama örneği soldaki resimde gösterilmektedir. Püskürtme ünitesine 3 Bar hava ve 3 Bar su bağlanmıştır. Bu sayede kolay ve etkili şekilde nemlendirme yapılması sağlanmıştır. Nemlendirilen yüzeylerde krema daha iyi tutunmaktadır. Bunun dışında metal sıvama preslerinde saç ve kalıpların yağlanmasında otomatik yağlama olarak, her türlü tezgahta kesme sıvısının püskürtülmesinde, gıda sanayinde su ile nemlendirme ve ıslatma işlemlerinde, pulverizasyona ihtiyaç duyulan uygulamalarda kullanılır.

 

Örnek Uygulama 2

Örnek Uygulama 3

Örgü kumaş çalışan RAM makinalarında RAM çıkışında kumaştaki nem oranını dengelemek için Dura-Kit 301B ile su püskürtmesi yapılarak gerekli nem düzeyine erişilmektedir. Beher RAM için 2ad. DuraKit 301B kullanılmıştır.

 

Kaynak Robotunda torç üzerine kaynak cüruflarının yapışmaması için torçun yağlanması. Kaynak başlamadan önce robot, torçuDuraKit 301B önüne yaklaştırır, 2 saniye süreyle pulverize yağlama yapılır daha sonra robot kaynağa başlar. Bu uygulamada hem  kaynak kalitesinin yükseltilmesi garanti altına alınmış hem de kronikleşen torç değişimleri engellenmiştir.

 

Örnek Uygulama 4

Örnek Uygulama 5

Ekmek Üretim işletmesinde, hamur hazırlama bölümüne ait konveyör bantı üzerine atomize gıda yağı püskürtmesi yapılarak banta düşen hamurların  bant yüzeyine yapışarak «fire» oluşturmaları önlenmiştir.

 

 

Taş kırma tesisinde klape kızaklarının yağlanması DuraKit 301B ile etkili bir şekilde gerçekleştirilmiş, sık-sık arıza yapan kızaklara bağlı duruşlar önlenmiştir.

 

Püskürtme Tipi ve Mesafeler

 

Hava 

Basıncı 

L=15cm mesafe

L=25cm mesafe

L=50cm mesafe

Arka valf 1/8 tur açıkken çıkan sıvı miktarı

Arka valf 1 tur açıkken çıkan sıvı miktarı

Hava 

Sarfiyatı

1 Bar h=10 h=13 h=16

0,3 Litre / dakika

7 Litre / dakika

17 Lt./dk.

1,5 Bar h=11 h=14 h=18

0,4 Litre / dakika

8,5 Litre / dakika

30 Lt./dk.

3 Bar h=12 h=15 h=20

0,6 Litre / dakika

15 Litre / dakika

60 Lt./dk.

 

 

LUBSİS
Tel: +90 216 517 06 09-10 Fax: +90 216 517 06 11
Gsm: +90 530 929 82 17 Mail: info@lubsis.com.tr