Protul ® PS 600 TAMAMI METAL BASINÇLI PÜSKÜRTME SİSTEMİ

 

650CC hazneli, dışarıdan basınçlı hava ile takviyeli (hazne içerisinde basınç oluşturmak için) püskürtme sistemidir. Gövde Aluminyumdur. Su ve Su bazlı kimyasal çözeltiler ile ince yağlar, alkoller ve bazı solventleri püskürterek temizlik, boyama veya yağlama yapmak amacıyla kullanılır. Tiner, Motorin, Benzin, Mazot, v.b. Sıvılarla kullanılabilir. 

Alkali esaslı ve Ph = 8 – 11 arasındaki Endüstriyel Temizleyiciler ve Hidrokarbon esaslı tüm solventlerde kullanılabilir. 

Asit esaslı ve güçlü korozif kimyasallar + Ester, Eter, Keton, Kloroform bazlı «Çok Kuvvetli Çözücü» özellikteki solventlerde kullanılamaz! 

 «Çok Amaçlıdır» ; Yağlama, Temizleme, Toz Uzaklaştırma, Boyama vb. işlemlerde ideal olarak kullanılabilir. 

Eklemli Spreyleme Ucu hem «Pülverize Püskürtme» hem de «Noktasal Atış» yapacak şekilde çift fonksiyonludur. 

Max. 6 Bar basınçlı işletme havası ile basıçlandırılarak kullanılır. İşletme havasının basılması için Ø8mm üniversal hava ventil bağlantısı mevcuttur. 

Ø8mm Üniversal hava ventil bağlantısı üzerinde ekstra emniyetli kullanım için 6.3 Bar’da tahliye gerçekleştiren otomatik emniyet valfi mevcuttur. 

Özel alaşım aluminyum gövde darbe ve basınca karşı ekstra dayanıklıdır ; 

Max. Basınç : 6.3 Bar

Patlama Basıncı : 50.0 Bar 

650CC kapasitesi ile tekrar dolum yapma ihtiyacı olmaksızın uzun süre kullanım sağlar. 

 

Kullanım Kılavuzu

 

 1 . Kafa kısmını sağdan – sola çevirerek gevşetip çıkarın ve gövdenin boğaz kısmından içeriye püskürtülmek istenen sıvıyı dökün (En fazla 650cc sıvı kullanılabilir. Gövde içerisinde sıvının üst seviyesinden sonra mutlaka boş bir bölüm kalmalıdır).
 2. Kafa kısmını soldan – sağa çevirerek boğaz kısmına sonuna dek sıkıca vira edin. Daha sonra üniversal hava ventiline PS600 ile birlikte verilen hava dolum hortumu ucundaki mandallı kaplini takarak basınçlı işletme havasını gövde içine basınız.
 3. Kafa kısmına basarak gövde içerisindeki sıvıyı pülverize veya noktasal olarak püskürtünüz.

 

Üniversal Hava Ventili için Özel Hava Dolum Hortumu
(5Ad. Protul PS 600 alımı yapıldığında bedelsiz olarak verilir)
400mm uzunluğundaki hortumun bir ucunda üniversal hava ventiline takılan mandallı kaplin, diğer ucunda 8’lik hava hortumuna uygun otomatik rakor mevcuttur. İşletme havası 8’lik pnömatik hortum kullanılarak otomatik rakora bağlanır. PS 600 içine hava basılacağı zaman kaplinin mandalına bastırılarak kaplin rüniversal hava valfine sıkıca takılır ve mandal bırakılır. Daha sonra 8’lik hava hortumunun bağlı olduğu hattaki vana açılarak PS 600 içerisine hava basılır. Yeterli hava basıldığında önce vana kapatılır, ardından kaplin, mandalına basılarak ventilden ayrılır.

 

 

 

 

LUBSİS

 

Tel: +90 216 517 06 09-10

Fax: +90 216 517 06 11

Gsm: +90 530 929 82 17

Mail: info@lubsis.com.tr