TiteSeal ® T2075 Çok Amaçlı Polimer Sızdırmazlık Müstahzarı

 

TiteSeal ® T2075, Contalama, dolgu, korozyon engelleyici, yağlayıcı, diş sızdırmazlık pastası veya yalıtıcı olarak kullanılabilen, esnekliğini daima koruyan yapıda, polimer esaslı bir malzemedir. İçten Yanmalı Motorlar ve Hava Kompresörlerinde manifold contası, Türbinlerde Ana Gövde Contası, kazan, su ısıtıcıları, gaz vanaları, gaz fittingsleri, solvent filtreleri, Hava Frenleri, vb. uygulamalarda da diş sızdırmazlık pastası ve/veya conta olarak kullanılır. Tüm Metal –Metal’e conta uygulamalarında uygulanabilir.
• Su, Yağ, Akaryakıt, Gliserin, Etilen Glikol, Amonyak, Buhar, Gaz, Egzost Gazı ve pek-çok «sızdırmazlığı zor sağlanan» sıvıdan etkilenmez.
• Sıcaktan etkilenmez. Yapılan bağlantılar arasında daima «esnek» kalarak vibrasyon altında dahi sızdırmazlığın mükemmel şekilde devamını sağlar.
• Sökme esnasında asla zorluk yaratmaz.
• Metal – Metal’e bağlantılarda kaynamayı engeller.
• Isıl değişimlere cevap verebilecek şekilde genleşip – büzülebilir.
• Silikon içermez.

 

Uygulama Şekli

 

TiteSeal ® T2075, -5 ile +120oC arasındaki sıcaklıklarda sızdırmazlık sağlayan bir formasyon oluşturur. Uygulama öncesinde tüm yüzeyler temiz ve kuru hale getirilmelidir. Yüzeylerde kesinlik yağ, gres, toz, su ve nem olmamalıdır. Yağ – Gres temizliği için uçucu bir solvent (Alkol, Aseton, Elektronik Kart Temizleyici, Balata Temizleyici vb. uçtuktan sonra geride iz veya kalıntı bırakmayan) kullanılmalıdır. Malzeme temizlik sonrası yüzeylere – dişlere göz kararı yeterli miktarda yaılarak uygulanır. Bu işlem için fırça kullanılması tavsiye edilir. Eğer «conta» amaçlı kullanılacaksa ve aslen plakadan kesilmiş veya elastomer esaslı bir conta mevcutsa, malzemeyii sadece her iki contalama yüzeyine eşit ve homojen miktarda sürüp araya kesik contayı koyarak bağlantıyı kapatmak yeterli olacaktır. Eğer «kesik conta» / «hazır conta» mevcut değilse malzemeyi her iki contalama yüzeyine eşit ve homojen olarak sürdükten sonra «destek» amaçlı olarak sürülen malzeme içerisine çalışma sıcaklığına uygun dayanıma sahip bir ip veya sicim kullanarak dolgu yapınız ve sonrasında bağlantıyı kapatınız. Eğer «dolgu» amaçlı kullanılacaksa malzemeyi önce dolgu için kullanılacak diğer malzeme ile karıştırıp (metal tozu, ahşap talaşı, seramik tozu, vb) macun kıvamına getiriniz ve sonrasında spatula ile yüzeye uygulayınız. Diş sızdırmazlığı için dişlerin üzerine yeterli miktarda sürünüz ve dişli bağlantıyı sıkarak bırakınız.

 

Depolama

 

TiteSeal ® T2075, -5 ile +50oC arasındaki sıcaklıklarda depolanmalıdır. Depolama esnasında asitlerden, parlamaya yolaçabilecek açık alev veya kıvılcım kaynaklarından ve okside edici kimyasal ürünlerden uzak tutunuz.

 

Özellikler

 

Renk Gri
Görünüm - Kıvam Pasta
Sıcaklık Dayanımı Max. +120oC – Sürekli
Max. +140oC – Geçici
Yoğunluk 1.3
Basınç Dayanımı Max. 150 Bar

 

 

LUBSİS

 

Tel: +90 216 517 06 09-10

Fax: +90 216 517 06 11

Gsm: +90 530 929 82 17

Mail: info@lubsis.com.tr