BANT TAMİR REÇİNESİ / ELASTOMERIC REPAIR COMPOSITE

 

 - Delinmiş, yırtılmış, aşınmış kauçuk esaslı konveyör bantların, kompanzatörlerin, laynırların ve ağır iş makinası lastiklerinin onarımı için kullanıma hazır polimer esaslı elastomerik bir tamir kompozitidir.
 - Hızlı uygulama sağlar, 90 dakika içinde kürlenir ve tamir edilen ürün yeniden çalışmaya başlayabilir.
 - 150gramlık tek kullanımlık özel ambalajı içindedir. Kullanımı çok basittir.

 

 UYGULAMA ADIMLARI–BANT TAMİR REÇİNESİ–Ambalaj  Şekli : 150 Gram–Tek Kullanımlık

banttamiri1 1 - Malzemeye ait dış şeffaf poşeti çentik noktalarından yırtarak içindeki vakumlu aluminyum poşeti çıkartın. Aluminyum poşet içinde kompozit reçinelerin bulunduğu bir poşet daha mevcuttur. Aluminyum poşeti de uygun bir kenarından içindeki reçine poşetine zarar vermeyecek şekilde makasla kesin ve reçine poşetini dışarı çıkartın. 5 - Malzemeyi yaymak / yedirmek için spatula kullanın.
DİKKAT : Malzemenin karıştırmaya başlandıktan sonra yüzeye uygulanana dek geçmesi gereken süre 5-6 dakikayı aşmamalıdır. Bu süre aşılırsa malzeme sertleşebilir ve yüzeye tutanamaz hale gelebilir. Uygulamayı takiben sertleşme 20-30dakika sonra gerçekleşir.

Konveyör tamirlerinde yüke bindirme için bekleme süresi 1 saat’dir.


banttamiri2 2 - Reçinelerin olduğu poşetin üzerinde bulunan ayırıcı mandalı poşete zarar vermeden ayırın ve bu şekilde siyah ve sarı reçinelerin birbirleriyle karışabilir hale gelmesini sağlayın.
banttamiri3 3 - Reçinelerin olduğu poşeti, içerisinde bulunan siyah ve sarı renkli reçineler birbirleriyle homojen bir şekilde karışana ve katılaşma reaksiyonunun başladığını belli eden «ısınma» gerçekleşene dek (Yaklaşık 3 – 4 dakika)  avuçlarınızın arasında yoğurarak karıştırın. banttamiri5
banttamiri4 4 - Poşet içerisinde yoğurularak macun kıvamına gelmiş ve ısınmış olan malzeme artık uygulamaya hazırdır. Poşeti bir köşesinden makas veya falçata ile keserek malzemeyi dışarı çıkarmaya yarayan bir delik açın. Daha sonra poşeti sıkarak açılan delikten macun kıvamlı malzemeyi yüzey üzerine uygulayın.

 

DELİNMİŞ KAUÇUK BANTLARIN TAMİRİ

 

kaucuktamiri1 1 kaucuktamiri2 2 kaucuktamiri3 3 kaucuktamiri4 4

 

BOYUNA YIRTILMIŞ KONVEYÖR BANT TAMİRİ

 

konveyor1 1 konveyor2 2 konveyor3 3 konveyor4 4

 

YÜZEYDEN HASAR GÖRMÜŞ LASTİKLERİN TAMİRİ

 

lastik1 1 lastik2 2 lastik3 3 lastik4 4

 

 

LUBSİS
Tel: +90 216 517 06 09-10 Fax: +90 216 517 06 11
Gsm: +90 530 929 82 17 Mail: info@lubsis.com.tr